Tartışma arbedeye döndü: Pakistanlı eski bakandan milletvekiline canlı yayında tokat

odakulebuda

New member
Tartışma arbedeye döndü: Pakistanlı eski bakandan milletvekiline canlı yayında tokat Pakistan’ın eski Enformasyon ve Yayın Federal Bakanı Firdous Ashiq Awan, katıldığı televizyon programında canlı yayın sırasında arbede ettiği Pakistan Halk Partisi (PPP) Milletvekili Qadir Mandokhel’e tokat attı.

Pakistan’da bir devir Enformasyon ve Yayın Federal Bakanı olarak misyon yapan ve 2 Kasım 2020 tarihinden bu yana da Pencap Eyaleti Başbakanlığı Bilgi ve Kültür Özel Asistanı olan Firdous Ashiq Awan, mahallî bir televizyon programına katıldı.

TARTIŞMA TOKAT İLE BİTTİ

Programa Awan’ın yanı sıra Pakistan Halk Partisi (PPP) Milletvekili Qadir Mandokhel de katılırken, ikilinin tartışmaya girmesi ile tansiyon yükseldi. Awan, kendisini yolsuzlukla suçlayan vekil Mandokhel’e sonlanarak, milletvekiline canlı yayında tokat attı.

Awan canlı yayında yaşanan tokat skandalının akabinde toplumsal medya hesabında yayınladığı açıklamada, Mandokhel’in kendisine karşı makûs bir lisan kullandığını söylemiş oldu. Olayın imajlarının tamamının yayınlanmadığını belirten Awan, bu biçimiyle öykünün sırf bir tarafının gösterildiğini tabir etti. Manzaranın tamamının yayınlanmasını isteyen Awan, “Canlı yayın sırasında Pakistan Halk Partisi (PPP) milletvekili Qadir Mandokhel beni tehdit etti. Küfürlü bir lisan kullanarak, merhum babama ve bana hakaret etti. Kendimi savunmak için çok bir adım atmak zorunda kaldım” kelamlarıyla kendini savundu.