Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için koleksiyon

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Geçtiğimiz yaz düzenlenmesi planlanan lakin COVID-19 global salgını sebebiyle 2021’e ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları 23 Temmuz – 08 Ağustos 2021 ve Paralimpik Oyunları 24 Ağustos-05 Eylül tarihleri içinde düzenlenecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, yaklaşık iki yıllık bir çalışmanın akabinde Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlar için hazırlanan Team Türkiye Koleksiyonu lansmanı 23 Haziran tarihinde İstanbul’da Esma Sultan Yalısı’nda koreografisi ve yapımını Uğurhan Akdeniz’in gerçekleştireceği bir defile ile sunuldu.

Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları için, Les Benjamins Kreatif Yöneticisi Bünyamin Aydın, Tokyo’da yarışacak Türk sportmenlerin resmi spor kıyafetleri için eşsiz logo desenleri tasarladı. Bünyamin Aydın, tasarım mirasından ilham alarak erkek ve bayan atletlerin Nike formalarını süsleyecek özel bir monogram yarattı.

Les Benjamins Kreatif Yöneticisi Bünyamin Aydın, “Türkiye’yi en âlâ tanımlayacağını düşündüğüm bir logo tasarladım” diye açıklıyor ve monogramın mozaik deseninin dört klasik dokuma deseninden oluştuğunu ekliyor. “Her bir desen; Özgünlük, Birlik, Yaratıcılık ve Çeşitlilik temalarını temsil ediyor. Köklerimizden ilham alan bu seyahat, kendi tasarım dilimle birleşerek bu noktaya geldi.“dedi.

Türk halı motiflerinden ortaya çıkan ve üstte belirtilen dört bedelin kıymetini vurgulayan dört desen, gömlek, polo, fermuarlı üstler, şortlar, eşofman, rüzgarlık, şapka üzere aksesuarları içeren erkek ve bayan sportmenlerin spor giysi koleksiyonuna uygulanan tek bir ikonik monogramda birleşiyor. Bünyamin Aydın son olarak “En başından bugüne kadar bana inanan Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve öngörüleriyle bana takviye olan Dr. Nazan Ölçer’e teşekkür etmek istiyorum. Atletlerimize Tokyo 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

Hibya Haber Ajansı