Trabzon’daki Uzungöl, pandemi öncesi günlerine dönecek

GeziForum

Global Mod
Global Mod
Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Uzungöl, kentin simgesi haline dönüşmesinin yanında turizm açısından da çok ilgi çekiyor.

Pandemi niçiniyle bir müddetdir dingin bir seyirde ziyaretçi alan Uzungöl’ün, normalleşmeyle bir arada eski hallerine dönmesi bekleniyor.

Bu dönem rezervasyonlara ağır talebin olduğunu belirten Uzungöl Turizmciler Derneği Lider Yardımcısı Murat Akyüz, Suudi Arabistan’la Türkiye içinde siyasi krizin çözülmesi durumunda bu ülkeden gelmek isteyen çok sayıda turistin bulunduğunu söylemiş oldu.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN GELEN TURİSTLER, POTANSİYELİ ARTIRACAK

Suudi Arabistan’dan gelecek olanlarla Uzungöl’ün turizm potansiyeli iki katına çıkacağına işaret eden Akyüz, bu ülke insanlarının kendilerini arayarak gelmek istediklerini söylemiş oldu.

Şu anda Uzungöl’de bir hareketlenmenin olduğunu kaydeden Akyüz, “Suudi Arabistan’dan konuklar gelirse potansiyelimizin iki katı olabileceğini düşünüyorum. Bu sene, geçen yılkinin kat kat üzerinde bir yoğunluk olabileceğini en azından yerli konukların ağır ilgi göstereceğini varsayım ediyoruz. Uzugöl’e Kuveyt, Katar, Bahreyn, Irak bilhassa Umman’lı turistler ağır olarak geliyor. Azerbaycan’la ortamızda pasaport olayı kalktığı için bu ülkeden de ağır talep olabileceğini düşünüyorum.

Bunların yanı sıra öteki bölge insanlarının yoğunluk oluşturacağını düşünüyorum. Bilhassa Suudi Arabistan’dan gelenlerin olacak olması turizm potansiyelimizi kat kat üzerine koyabileceğini düşünüyoruz. Şu an yerli turist daha fazla. Yabancı konuklarda epey geliyor. Şuan Uzugöl’e ağır bir talep var. Her otelde en az 4-5 oda yabancı konuklarımız var. Rezervasyonlar güzel hatta ağır bir talep var. Suudi Arabistan’daki konuklar bizi telefonla arıyorlar, fazlaca gelmek istediklerini söylüyorlar. Biz de bu işin aşılmasıyla ilgili epey gayret ediyoruz. Bir an evvel buraya gelmeyi iple çekiyorlar.”
dedi.

“CENNET VATANIMIZDA GÖRÜLMESİ GEREKEN ON NUMARALI YER”

İstanbul’dan Uzungöl’ü ziyarete gelen Ertuğrul Akgül, Uzugöl’ü epeyce beğendiğini tabir ederek, “Uzungöl’e birinci kere geldim fazlaca beğendim mükemmel muazzam. Tabiatta bu kadar canlı, hoş renkleri birinci sefer bir ortada görüyorum. Dünyanın değişik yerlerine gitmenize gerek yok cennet vatanımızda görülmesi gereken on numaralı yer.” diye konuştu.

“DOĞA OLAĞANÜSTÜSÜ BİR YER”

Ankara’dan gelen Hasan Korkmaz ise ”Uzungöl’e ikinci kere geliyorum. Tabiat olağanüstüsü, sessiz bir yer. Korunması, bozulmaması gereken tabiatla iç içe olan bir yer.” diye konuştu.