Türk Eğitim Vakfı Bursları İçin Müracaatlar Başladı!

Ryan

Global Mod
Global Mod
Türk Eğitim Vakfı Bursları İçin Müracaatlar Başladı!
Tam 54 yıldır maddi imkanları sonlu olan öğrencilere burs takviyesi veren, Türkiye’nin en esaslı ve öncü vakıflarından Türk Eğitim Vakfı (TEV) burs müracaatları 6 Eylül tarihinde başladı. Yurt bursu için müracaatlar ise 16 Ağustos tarihinden bu yana devam ediyor. Yurt, Lise, Üniversite, Üstün Muvaffakiyet, Yüksek Lisans ve Doktora Bursu müracaatları daha sonrası gerçekleştirilecek mülakatlar bu yıl da pandemi şartları niçiniyle online olarak yapılacak.

Eğitime hassas kişi ve kurumların bağışlarıyla başarılı ve maddi imkanı sonlu öğrencilere burs imkanı sağlayan Türk Eğitim Vakfı (TEV), her yıl hem yurt ortasında birebir vakitte yurt haricinde eğitim alan öğrencilere takviye olmaya devam ediyor. Geçmiş senelerda olduğu üzere 2021 yılında da öğrencilere burs imkanı sağlayacak olan TEV, bu yılki burs müracaatlarının başlangıç ve bitiş tarihlerini deklare etti. Yurt bursuna başvurmak isteyen öğrenciler için 16 Ağustos Pazartesi günü başlayan müracaat süreci 16 Eylül 2021 tarihine kadar devam edecek. Lise, Üniversite, Üstün Muvaffakiyet ve Yüksek Lisans ve Doktora Bursları için 6 Eylül Pazartesi günü başlayan müracaat süreci 6 Ekim 2021 tarihinde sona erecek. Bütün burs müracaatları TEV’in web sitesi üzerinden online form doldurularak gerçekleştiriliyor. Mülakata katılmaya hak kazanan öğrenciler, müracaat formları doldurulduktan daha sonra burs müracaat formlarının çıktısı alarak talep edilen dokümanlarla bir arada iletilen linke yüklemeleri gerekiyor. daha sonrasında mülakata katılacak adaylar ileti ya da e-posta yoluyla bilgilendiriliyor.

Türk Eğitim Vakfı Hakkında:

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 4 Mayıs 1967 tarihinde merhum Vehbi Koç’un önderliğinde eğitime gönül vermiş 205 Türk aydını tarafınca kuruldu. Başarılı ve maddi imkanları sonlu olan öğrencilere burs dayanağı vererek Türkiye’ye ve insanlığa katkı sağlayacak öncü gençleri ve onların yetişecekleri eğitim sistemini destekleyen TEV, kuruluşundan günümüze yaklaşık 250 bin yurt içi ve iki bin yurt dışı bursu sağladı. Eğitime katkılarını 30 adet eğitim tesisi yaptırarak destekleyen Türk Eğitim Vakfı ayrıyeten Türkiye’de üstün başarılı ve yüksek potansiyelli öğrencilere gereksinim duydukları eğitimi lise seviyesinde sağlamak gayesiyle kurulan İnanç Lisesi’ni 2001 yılında devraldı ve okul Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL) ismiyle eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir’de, Trabzon’da ve Ankara’da kız öğrenci yurdu açarak Türk Eğitim Vakfı Öğrenci Yurtları İktisadi İşletmesi bünyesinde faaliyet alanını genişletti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR