Türkiye ve Azerbaycan askerleri Kabil’de omuz omuza

odakulebuda

New member
Türkiye ve Azerbaycan askerleri Kabil’de omuz omuza Afganistan’ın başşehri Kabil’de ülkeden ayrılmak isteyenlerin beklediği Hamid Karzai Milletlerarası Havalimanı ve etrafında Türkiye ve Azerbaycan askerleri omuz omuza nazaranv yapıyor.

Taliban’ın denetimi ele geçirdiği Kabil’de Hamid Karzai Milletlerarası Havalimanı’ndaki tahliye hareketliliği sürüyor.

AA

Kabil’de misyonlu Türk ve Azerbaycan askerleri, havalimanında “tek millet, iki devlet” anlayışıyla tahliye mesaisini omuz omuza yürütüyor. İki ülke askerleri, havalimanı ve etrafında koordineli bir biçimde Türklerin tahliyesi için vazife yapıyor. Havalimanının güvenliği için 24 saat nöbette olan Azerbaycanlı askerler, Türk güvenlik güçleriyle birlikte gereksinimi olanlara yardım elini uzatıyor.

AA

Azerbaycanlı askerlerden Anaz Babayev, “Şu anda Afganistan’da bakılırsavimizin başındayız. Türk kardeşlerimizle bir arada vazife yapıyoruz. Onlara yardım ediyoruz.” dedi.

AA

Bir aya yakındır Kabil’de olduklarını söyleyen Sagavat Kazımov, “Türk askerleriyle birebir bölgede nazaranv yapıyoruz. Aileme, tüm askerlerin ailelerine selam söylüyorum. Her şey hayli güzel. İnşallah sağ salim ülkemize geri döneceğiz” tabirlerini kullandı.

Habib Hasanov da “Türk kardeşlerimize yardım ediyoruz, her vakit da yardıma hazırız” diyerek, ailesine selam göndermek istediğini söylemiş oldu.

Hamid Karzai Milletlerarası Havalimanı’nda bakılırsav yapan Azerbaycan askerlerinden Kısmet Musayev, “Her saniye Türk askerleriyle birlikte nazaranv yapıyoruz, bununla da gurur duyuyoruz. Biz kardeşiz” diye konuştu.