Tuzla’da kültür sanat dönemi Sevcan Orhan konseriyle açıldı

Pinar

Global Mod
Global Mod
TUZLA, İSTANBUL (İHA) – Tuzla‘da kültür sanat dönemi Sevcan Orhan konseriyle açıldı

İSTANBUL – Tuzla Belediyesi 2021-2022 Kültür Sanat Dönemine, 13 Bin yıllık medeniyetin ayak izlerini taşıyan, Anadolu’nun kadim öykülerinin anlatıldığı, “Nar-ı Aşk Anadolu” Standı ve Sevcan Orhan Konseriyle merhaba dedi. Stant alanını gezen davetliler, konser ve halk danslarının yansıtıldığı işitsel ve görsel şölenin tadını çıkardı.

Tuzla Belediyesi 2021-2022 Kültür Sanat Dönemini İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde düzenlenen mükemmel programla açtı. Programa, Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Kaymakamı Ali Akça ve epey sayıda vatandaş katıldı. Kültür Sanat Dönemi açılışında Sanatçı Sevcan Orhan sevilen türkülerini seslendirirken, halk oyunları topluluğu da türkülere eşlik etti. Davetliler ise müzik ve dansın coşkusuna eşlik etti. Açılışta, ‘Dokunanlar Sergisi’ isimli stantla birbirinden hoş dokuma yöresel kıyafetler, kumaşlar, fotoğraflar ve tablolar vatandaşlara sergilendi.

Kültür sanat dönemi açılışında konuşan Tuzla Belediye Lideri Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla halkımızla birlikte kültürel faaliyetlerde bulunacağız. Bugün standı bilhassa de 12, 13 bin yıllık geçmişi olan Anadolu’dan hem yapıtlarla birlikte, birebir vakitte temalarla birlikte bedelli hocalarımızın katkılarıyla birlikte standa ve hoş bir konserle birlikte açılışımızı yapacağız. Ancak biz biliyoruz ki gençlerimize ve tüm halkımızla birlikte, bilhassa de kültür sanatta hem sergilerimizin, hem fuarlarımızın, hem etkinliklerimizi de tüm yıla yayarak bunu en yeterli biçimde götürecek olan bir daha toplumumuzla birlik ve birliktelik içerisinde en hoş toplumsal ve kültürel etkinliklerimizi birlikte gerçekleştireceğiz. Bilhassa de kültürün tarifi açısından bakıldığında müzikte, sanatta, spor dahil olmak üzere işin içerisine katılacak olan bir medeniyetin kendi geçmişleriyle birlikte gelenek, goreneklerini yaşatan ve bunu toplumuyla birlikte yaşatıp Mevlana’nın tabir ettiği üzere, Pergel üzere bir ayağını kendi kültürümüze, öteki pergelin öteki ayağıyla da tüm dünyayı dolaşacak biçimde küresel düşünüp lokal uygulamada da uğraşlarımızı sürdüreceğiz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ve paydaşlarımıza Ulusal Eğitim Bakanlığımız dahil olmak üzere tüm bakanlık taşra teşkilatlarına teşekkür ediyorum. Tuzla’ya güzel olsun diyorum” dedi.