‘Üç Kardeş 2021’ tatbikatı bitmiş oldu

odakulebuda

New member
‘Üç Kardeş 2021’ tatbikatı bitmiş oldu Azerbaycan’ın başşehri Bakü’de Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetlerinin iştirakiyle düzenlenen “Üç Kardeş 2021” tatbikatının kapanış merasimine, Azerbaycan Özel Kuvvetler Kumandanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev, Özel Kuvvetler Kumandanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan, Pakistan Silahlı Kuvvetleri Güvenlik ve Terörle Çaba Dairesi Lideri Tümgeneral Mümtaz Hüseyn katıldı.

İHA

Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan ulusal marşlarının okunmasından akabinde Azerbaycan Özel Kuvvetler Kumandanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev konuşma yaptı. Ortak tatbikatların tamamlanmasından dolayı askerleri tebrik eden Mirzeyev, “Katılımcılar yüksek maharetler gösterdiler ve vazifeleri muvaffakiyetle tamamladılar. Eminim tatbikatlar sırasında hünerlerinizi geliştirmenin yanı sıra mesleksel ömrünüz için fazlaca faydalı olacak fikir ve tecrübe alışverişinde bulunma fırsatınız olmuştur. Ortak tatbikatlar, halklarımız içindeki dostluk ve ülkelerimiz içindeki yakın işbirliğinin bir örneğidir. Üç kardeş ülkenin askerlerinin talim alanında bir ortada olmaları ve omuz omuza nazaranv yapmaları hepimizi gururlandırdı” diye konuştu.

İHA

Özel Kuvvetler Kumandanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan merasimde yaptığı konuşmada, “Üç Kardeş-2021” tatbikatının muvaffakiyetle tamamlandığını vurgulayarak, “Aramızdaki kardeşlik bağları fazlaca kuvvetliydü ve büyümeye devam edecek. Üç ülkenin özel kuvvetleri içinde karşılıklı işbirliği, eğitim ve öğretim faaliyetleri devam edecektir” dedi.

İHA

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Güvenlik ve Terörle Çaba Dairesi Lideri Tümgeneral Mümtaz Hüseyn ise “Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan’dan gelen özel kuvvet askerlerinin kardeşlerin omuz omuza verdiği ortak tatbikata şahit olmak benim için büyük bir onur ve gururdur. Tatbikat sırasında özel kuvvetlerin gösterdiği profesyonellik takdire şayandır. Üç Kardeş-2021 tatbikatı emeline ulaşılmıştır” tabirlerini kullandı.

İHA

Konuşmaların akabinde eğitimlere katılan askeri işçiye ikramlar takdim edildi ve bundan daha sonraki bakılırsavlerinde muvaffakiyetler dilendi.

İHA

Kapanış merasimi, müzik ve dans şovlarının akabinde bitmiş oldu.