Voleybol topluluğu TSYD’de buluştu

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Türkiye Voleybol Federasyonu ile Türkiye Spor Müellifleri Derneğinin (TSYD) ortaklaşa düzenlediği “Voleybol Gecesi” yapıldı.

TSYD’nin Levent’teki tesislerinde gerçekleştirilen geceye Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Kulübü Lideri Ali Koç, Galatasaray Kulübü Lideri Burak Elmas, TSYD Lideri Oğuz Tongsir, bayan ve erkek voleybol ulusal grup oyuncuları katıldı.

“Şimdi Voleybol Zamanı” ismiyle gerçekleştirilen gecede konuşan Mehmet Akif Üstündağ, federasyonun topluluğun çatısı olduğunu belirterek, “Bunun gerçek paydaşları var, katkı sağlayan ögeler var. Biz bu muvaffakiyete yalnızca kendi maharetimiz ve çalışmalarımızla ulaşmadık. Bilhassa kulüplerimizin yanımızda olması muvaffakiyete götüren yolda en büyük etken olmuştur.” dedi.

Voleybola verdikleri katkıdan dolayı kulüp liderlerine ve antrenörlerine teşekkür eden Üstündağ, “Mükemmel diyalog ortasında olmamızla hem altyapıda hem üst yapıda muvaffakiyet geldi. Benim değil bizim başarımız.” değerlendirmesinde bulundu.

“Türkiye’yi voleybol ülkesi yaptık” diyen Üstündağ, şunları söylemiş oldu:

“Voleybol ismine hoş bir haber daha aldık. 1998’den beri dünya şampiyonalarında oynayamıyorduk. Erkek ulusal kadronun Avrupa Şampiyonası’nda aldığı dereceyle artık direkt şampiyonaya katılabileceğiz. 2022’de hem bayanlarımız hem erkeklerimiz Dünya Şampiyonası’na katılacak. Dünya Şampiyonası’na katılan 24 ekip içinde tekrar olimpiyat elemesi oynama talihi elde ettik. Bu büyük bir gurur.”

Dünya Kulüpler Şampiyonası’nın konut sahipliğini de birinci kere aldıklarını vurgulayan Üstündağ, “Organizasyon 14-19 Aralık’ta Ankara’da dünyanın en güzel altı kulübüyle organize edilecek. VakıfBank ve Fenerbahçe Opet de katılacak. Türkiye’de bir birincisi daha gerçekleştireceğiz. İnşallah iki Türk ekibimiz final oynayacak.” diye konuştu.

Guidetti: “Voleybol bu ülkede özel yere sahip”

A Ulusal Bayan Voleybol Ekibi’ne Avrupa üçüncülüğü kazandıran antrenörü Giovanni Guidetti de Türkiye’de yaşadıklarının kendisi için inanılmaz olduğunu lisana getirdi.

Türk voleybolseverlerin kendisine olan sevgisine değinen Guidetti, “Bunu 3 sefer yaşadım. Trafik ışıklarında beklerken ardımdaki araç kornaya bastı. Aynadan baktığımda araçtaki kişi bana kalp işareti yaptı ve sevgilerini gösterdi. Bu benim için inanılmaz şey. hayatış olduğum şey gösteriyor ki voleybol bu ülkede özel yere sahip. Bu aldığımız madalyadan dolayı olmadı. Ulusal ekibin tutkulu oyunundan, size yaşattığı heyecan ve güçten kaynaklandı. Bu yaz bütün madalyaları kazanmadık lakin her maçta gayret ettik, her şeyimizi ortaya koyduk.” tabirlerini kullandı.

Güç ve gerilimli bir yaz periyodunu tamamladıklarını kaydeden Guidetti, “Tüm oyunculara teşekkür ederim. En güç, en gerilim dolu ve en uzun yazdı. Oyuncularım ve bütün ekibim birinci idmandan son Hollanda maçına kadar her şeylerini ortaya koydular.” diye konuştu.

Ulusal ekip kaptanı Eda Fazilet Dündar da dolu dolu bir periyot yaşadıklarını belirterek, “Rengarenk bir grubuz. Hepimiz voleybolu fazlaca seviyoruz. Muvaffakiyet herkes istediğinde gerçekleşebilir. Biz bir olmayı başardık. Bu yaz bizim için güzel geçti. Bir aile üzereyiz. Federasyon liderimiz baba üzere, ne istesek yapılıyor. Çok düzgün teknik gruba sahibiz. Voleybolu ülkeye sevdirdiğimiz için epeyce memnunuz.” biçiminde konuştu.

Özbey: “Asıl gayemiz Avrupa ve dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda olmak”

Avrupa Şampiyonası’nda son 16 çeşidinde elenen A Ulusal Erkek Kadrosu Başantrenörü Nedim Özbey ise bir maksat için yola çıktıklarını ve bunu daha da üste çıkarmayı amaçladıklarını lisana getirdi.

Bayan ulusal ekibiyle erkek ulusal kadro içindeki makasın son periyotta epey açıldığına dikkati çeken Özbey, “Biz boşluk ortasındaydık. Yeni bir projeyle ve gençlerle Golden Lig’de üst üste iki sefer şampiyon olduk. Asıl gayemiz Avrupa ve dünya şampiyonalarında, olimpiyatlarda olmak. 1998’de Dünya Şampiyonası’na da ben gitmiştim. bir daha kısmet olursa inşallah bir daha gideriz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ulusalların kaptanı Murat Yenipazar da grup olarak bir kıvılcım yaktıklarını vurgulayarak, “Erkek ulusal ekibi olarak bu kıvılcımın olimpiyat ateşine dönmesi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde doğum gününü kutlayan Giovanni Guidetti için pasta kesildi.

Mehmet Akif Üstündağ ayrıyeten Avrupa şampiyonalarında üst üste 4 sefer en yeterli orta oyuncusu seçilen Eda Fazilet Dündar’a çiçek verdi.