Yangın Bölgesindeki Öğenciler, Aydem Perakende – Muzipo Kids İş Birliğinde Eğitici ve Öğretici Atölyelerle Buluşacak

Ryan

Global Mod
Global Mod
Yangın Bölgesindeki Öğenciler, Aydem Perakende – Muzipo Kids İş Birliğinde Eğitici ve Öğretici Atölyelerle Buluşacak
Aydem Perakende, Muzipo Kids ve Marmaris İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı iş birliği kapsamında, Muğla ili ve etrafında temmuz ayında yaşanan yangından etkilenen ilköğretim öğrenciler için eğitici ve öğretici bilim, fotoğraf ve his tanıma atölyeleri düzenleyecek.

Aydem Perakende, Marmaris’te temmuz ayında Bayır, Söğüt, Hisarönü, Selimiye, Orhaniye ve Turunç bölgelerinde gerçekleşen yangın daha sonrasında eğitim ve toplumsal aktivite imkanlarına ulaşmakta zorluk yaşayan öğrenciler için Muzipo Kids iş birliği ile eğitici ve öğretici atölyeler düzenleyecek. Öğrencilerde yangının ruhsal tesirlerini en aza indirmek maksadıyla hayata geçirilen, birincisi 25 Kasım Perşembe günü başlayarak 4 hafta boyunca devam edecek atölye kümelerinde azamî 25 öğrenci yer alacak.

Proje kapsamında ilkokul birinci sınıftan dördüncü sınıfa kadar eğitim bakılırsan öğrencilere, haftada 2 gün 3 saat sürecek fiyatsız bilim, fotoğraf ve his tanıma atölyeleri düzenlenecek. Eğitici ve öğretici atölyeler serisinin birincisi; yaşanılan olumsuz tabiat olayları karşısında öğrencilerin almaları gereken tedbirleri aktaran, hislerini söz etmelerini sağlayan his tanıma atölyesiyle başlayacak. Akabinde öğrenciler yaşadıkları hisleri fotoğraf atölyesinde resmedecekler. Atölyenin son etabı olan bilim atölyesinde ise öğrenciler yangınların nasıl çıktığını öğrenerek önlenmesine yönelik farkındalık kazanacaklar. Atölye kapsamında bölgedeki 100 çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

Çocukların eğitimine takviye olacak projelerde yer almaktan memnunluk duyduklarını belirten Aydem Perakende Genel Müdürü Serdar Marangoz: “Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız yangın felaketi, hepimizi derinden etkiledi. Bilhassa yangınlardan ziyan nazarann bölgelerdeki öğrencilerimizin ruhsal olarak desteklenmesini sağlamak için uzun vadede neler yapabileceğimiz konusunda çalışmalar yaptık. Gündem değişse de yangınlar sönse de biliyoruz ki bu bölgelerde yaşayan çocuklarımız yangının tesirlerini hala yaşamakta. Bu iş birliği yardımıyla Marmaris İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün de dayanaklarıyla hedefimiz tasarladığımız atölyelerle çocuklarımızın toplumsal ve şahsi gelişimlerine katkı sağlamak” tabirlerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR