YKS fiyatlarını Bayrampaşa Belediyesi karşılıyor

Ryan

Global Mod
Global Mod
YKS fiyatlarını Bayrampaşa Belediyesi karşılıyor
Eğitime verdiği dayanaklarla bilinen Bayrampaşa Belediyesi, bir daha Türkiye’de bir unsur imza atıyor ve YKS’ye girecek öğrencilerin imtihan fiyatlarını karşılıyor. Uygulamayla ilgili açıklama yapan Bayrampaşa Belediye Lideri Atila Aydıner, “Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize takviye olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Bayrampaşa Belediyesi, eğitim alanında bir daha Türkiye’de bir birincisi gerçekleştiriyor. 2022 yılında yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek lise son sınıf öğrencilerinin imtihan fiyatları Bayrampaşa Belediyesi tarafınca karşılanıyor. 15 Şubat’ta başlayacak olan imtihan fiyatı dayanağından yararlanabilmek için öğrencilerin Bayrampaşa’da eğitim görüyor olması gerekiyor. İkametgâhı Bayrampaşa’da bulunan lakin farklı bir ilçedeki okula giden öğrenciler de uygulamadan faydalanabiliyor.

YKS fiyatı dayanağından yararlanmak isteyen, Bayrampaşa’da eğitim goren öğrenciler, imtihan giriş evrakları ile birlikte okullarına; farklı bir ilçede eğitim nazarann Bayrampaşalı öğrenciler ise, öğrenci ve ikametgâh evrakları ile bir arada Bayrampaşa Belediyesi’ne müracaatlarını yapabilecekler.

“Gençlerimize Takviye Olmaktan Büyük Memnunluk Duyuyoruz”

Uygulamayla ilgili bir açıklama yapan Belediye Lideri Atila Aydıner, “Eğitim, üzerinde itina ile durduğumuz bir mevzu. Öğrencilerimize dayanak eğitimleri vermek ismine bugüne kadar kütüphaneler, BAYGEM, Bilim Merkezi, Bilgi Konutları üzere hayli sayıda merkezi hizmete sunduk. Gereksinim sahibi ailelerimizin evlatlarına burs takviyesi sağladık ve sağlamaya da devam ediyoruz. Son olarak bu yıl YKS’ye girecek sevgili gençlerimize takviye olmak için imtihan fiyatlarını karşılama sonucu aldık. İlçemizde eğitim bakılırsan ya da Bayrampaşalı olup farklı bir ilçedeki okula giden öğrencilerimizin tamamı uygulamadan faydalanabilecek. Öğrencilerimiz ve ilçemiz için iyi olsun. Geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize dayanak olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR