92 yaşındaki klasik aracına gözü üzere bakıyor

Pinar

Global Mod
Global Mod
– 92 yaşındaki klasik aracına gözü üzere bakıyor

Elazığ’da yaşayan Alican İhtimam, yaklaşık 10 yıl evvel 1929 model bir araç satın aldı

İhtimam, aldığı aracı kullanılabilir bir hale getirmek için yaklaşık 100 bin lira masraf yaptı

İtina, klasik otomobil tutkunlarının 600 bin liralık teklifine karşın aracını satmadı

ELAZIĞ – Elazığ’da klasik otomobil tutkunu Alican İhtimam, 10 yıl evvel Antalya‘dan 1929 model bir araç aldı. Aldığı klasik arabasına 100 bin lira masraf yapıp modifiyesini de gerçekleştiren İtina, aracına gözü üzere bakmaya başladı. İhtimam, nazarannlerin durdurup fotoğraf çektirmiş olduğu aracını, 600 bin lira teklif gelmesine karşın satmadı.

Elazığ’da ikamet eden 5 çocuk babası Alican İhtimam (46), 10 yıl evvel bakımsız bir biçimde satın aldığı ve bu mühlet zarfında 100 bin lira masraf ettiği 1929 model klasik arabasına göz üzere bakıyor. Konutunun bahçesindeki kapalı garajında koruma ettiği aracının günlük bakımını her gün yapan İtina, kimi günlerde ise aracıyla kent çeşidine çıkıyor. gorenlerin fotoğraf çekmek, düğünlerde kullanmak istediği bu klasik aracına taliplerin olduğunu belirten İhtimam, yakın tarihler 600 bin lira teklif gelmesine karşın aracını satmadığını söylemiş oldu. Aracını kapalı garajında koruma ettiğini belirten Alican İtina, “Bu klasik aracı 10 yıl evvel Antalya’dan bir bayandan takas tarzıyla edindim. Aracımı Antalya’da modifiye ettirdim. Aracım, 1929 Amerika üretimidir. Bu araçlar Türkiye’de ender bulunuyor. Bölgemizde yok, aracın günlük bakımlarını yapıyorum. Kendi konutumun bahçesinde kapalı otoparkım var, orada koruma ediyorum. bu türlü de kullanıyorum” dedi.

“600 bin lira teklif geldi lakin kabul etmedim”

Aracı aldığında bakımsız olduğunu ve araca önemli bir masraf yaptığını lisan getiren İhtimam, “Bu aracı birinci aldığımda bakımsız bir biçimdeydi. Aracı daha evvel bir dizide oynatmışlar, onun üzerine süreksiz bir siyah boya yapmışlardı. Ben onu temizlettim, altında kendine ilişkin yepyeni boyası çıktı. Modifiyesini de Bursa’da ustalara yaptırdım. Külfetli de bir masraf yaptım. Toplam 10 yıl içerisinde ortalama 100 bin liraya yakın bir masrafım oldu. 600 bin liralık bir teklif geldi lakin ben aracımı satmadım. Bedelini bilen insan olursa tahminen düşünebilirim” diye konuştu.

Aracı nazarannlerin şaşkınlık geçirdiğini söz eden İhtimam, “kimi vakit çarşıda tıp atıyorum. gorenler fotoğraf çekiyorlar. Düğünler için isteyenler oluyor. Sünnet düğünleri için bile isteyenler var. Birkaç kez aracı verdim ancak fazla yıpranmaması açısından da bu biçimde kullandırmak istemiyorum” halinde konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Erkan Bay