Çankaya meskenlerine büyük ilgi

Pinar

Global Mod
Global Mod
ÇANKAYA, ANKARA (İHA) – Çankaya meskenlerine büyük ilgi

Çankayalılar 90 farklı branşta eğitim bakılırsacek

ANKARA – Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen devrinde açılan 17 yeni merkez ile sayısı 28’e ulaşan Çankaya Konutlarında yeni devir başladı. 2021-2022 yılının birinci eğitim periyodunda 6 binden çok Çankayalı 90 farklı branşta eğitim alıyor.

Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen periyodunda açılan 17 yeni merkez ile sayısı 28’e ulaşan Çankaya Konutlarında yeni devir başladı. 2021 yılının birinci periyodunda 6 bin 587 Çankayalı 90 farklı branşta eğitim bakılırsacek. Halk Eğitim Merkezleri eğitmenleri tarafınca yabancı lisan derslerinden diksiyon derslerine, makyaj teknik eğitiminden enstrüman çalmaya kadar geniş bir yelpazede verilen kursları bitirenler, Ulusal Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaya da sahip olabiliyor.

Lider Alper Taşdelen’in “21. Yüzyılın Halkevleri” olarak tanımladığı Çankaya Meskenleri, insanların toplumsallaşması, yeni dostluklar edinmesi, kendilerini geliştirmesi ve kaliteli vakit geçirmesi için her manada her devir yenileniyor. Geçtiğimiz eğitim periyodunda 50 bin kursiyere hizmet veren Çankaya Konutlarında, şahsi gelişim, meslek edindirme ve hobi eğitimleri konusunda uzman eğitmenlerce gerçekleştiriliyor.

Yabancı lisanda; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Rusça, şahsi gelişimde; diksiyon, anne-çocuk eğitimi, işaret lisanı, hobide; yağlı boya, bağlama, ud, gitar, keçe, kırkyama, tel kırma, karakalem, meslek edindirmede; bilgisayar, 10 parmak klavye, sahne makyajı üzere birbirinden farklı 100’den çok branşının ortasında yoga, pilates, spor aktiviteleri de bulunuyor. Ayrıyeten her yıl büyük ilgi nazarann Zübeyde Hanım Çankaya Konutu’ndaki profesyonel mutfakta verilen pastacılık kursu da yeni eğitim periyotta devam edecek.

Pandemi öncesi periyotta yılda 50 binden çok Ankaralıyı Çankaya Konutlarında buluşturduklarını söyleyen Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Buralar Çankayalıların konutu, halkın konutu. Yeni eğitim devrinde de vatandaşlarımız istekleri ve ilgileri doğrultusunda Çankaya Konutlarından istedikleri üzere yararlanabilirler. Hem çocuklarımıza hem anne babalarına tıpkı vakitte büyükanne ve büyükbabalara tıpkı anda hizmet verebilen Çankaya Konutlarımızın kapıları genç arkadaşlarımıza da açık. Gençlerimiz buralarda kütüphaniçin faydalanıp derslerine çalışabilirler. Biz bu meskenleri her yaş kümesine bakılırsa tasarladık” diye konuştu.

Çankayalıların, Başkentlilerin faydasına olan ve olacak hizmetleri hayata geçirdiklerini belirten Taşdelen, “Vatandaşlarımızın yeteneklerini geliştirdikleri, meskenlerinin yanı sıra ikinci bir adres olarak gördükleri, çocuklarını gönül rahatlığıyla emanet ettikleri Çankaya Konutlarımızın sayısını daha da artırıyoruz. Bu yıl Türkan Saylan Çankaya Konutu, Öveçler Nazım Hikmet Çankaya Meskeni ve Yıldız Çankaya Konutumuzu hizmete açtık. Dikmen Karapınar ve Kırkkonaklar Çankaya konutlarımızın de temelini attık. Sırada Çayyolu var. Bu ay Çayyolu Çankaya Konutumuzun de temelini atacağız. 21. yüzyılın halk konutları olarak tanımladığımız Çankaya Konutları’nda gülen yüzlerle buluşmak bizim için en büyük gurur” açıklamasında bulundu.

İhlas Haber Ajansı / Hidayet Türkyılmaz – Son Dakika Haberleri