Elazığ’da bir vatandaş, işlettiği lokantanın duvarlarını Yeşilçam oyuncularının posterleri ile donattı

Pinar

Global Mod
Global Mod
ELAZIĞ (İHA) – Elazığ‘da bir vatandaş, işlettiği lokantanın duvarlarını Yeşilçam oyuncularının posterleri ile donattı

İşletme sahibi İsmail Unsu:

“Amacım Yeşilçam’a emek vermiş oyuncuların unutulmamalarını sağlamak, yeni jenerasyonlara hatırlatmak”

ELAZIĞ – Elazığ’da 32 yıldır çiğköfte satışı yapan İsmail Unsu, izlediği Yeşilçam sinemalarında rol alan sanatkarların unutulmaması için iş yerinin duvarlarını sinema sanatkarlarının posterleri ile donattı.

Elazığ’da yaşayan ve Elazığ’ın en eski çiğköftecilerinden olan İsmail Unsu, çocukluğundan itibaren Yeşilçam sinemalarına büyük hayranlık duydu. Yeşilçam sinemalarına duyduğu sevginin farkında olan çocukları ise babalarına büyük bir sürpriz yaparak, sanatkarlar ve sinemalarının posterlerini babalarının iş yerinin duvarına astı. Asılan posterler karşısında epey memnun olan baba Unsu, posterler asıldıktan daha sonra iş yerine vatandaşların daha fazla geldiğini ve bu durumdan da çok memnun olduklarını belirtti. Çocuklarının yaptığı bu sürpriz ile duygulan İsmail Unsu, iş yerinde hem çiğköfte satışı yapıyor birebir vakitte Yeşilçam sinemalarındaki sanatkarları yaşatıyor.

“Amacım geçmişi gençlere unutturmamayı sağlamak”

32 yıldır burada bakılırsav yaptığını aktaran işletme sahibi İsmail Unsu, “Çocukluğumuz Yeşilçam sinemaları ile geçti. Hala televizyonda görür görmez izliyorum, arşivlerimde duruyor. Benim gayem bu nostaljiyi şimdiki jenerasyona adapte etmek. Hatta onların da ilgisini çekiyor, daima soruyorlar bunların kim olduklarını, ben de şad oluyorum. Hedefim geçmişi gençlere unutturmamayı sağlamak. Posterleri astıktan daha sonra dükkana daha fazla müşteri gelmeye başladı. Gençler tabi ki arkadaşlarına ve etrafındakilere tavsiye de bulunuyorlar onlar da gelip burada bakıp izliyorlar. Bu da bizi şad ediyor. Hedefim Yeşilçam’a emek vermiş oyuncuların unutulmamalarını sağlamak, yeni kuşaklara hatırlatmak. Bunda da biraz muvaffak olduğumu düşünüyorum. Merakımı çocuklarım biliyor daima bu tıp sinemaları izlemekteyim. Benim çocuğum da bana sürpriz yaptı Babalar Gününde fotoğrafları arşivlemiş buraya asmış benim için de sürpriz oldu” dedi.

“Posterleri astıktan daha sonra hoş yansılar aldık”

Babalar Gününde ne alabiliriz diye düşünürken bunların aklına geldiğini aktaran İsmail Unsu’nun oğlu Mahmut Unsu, “Akşamüzeri babam dükkandan ayrıldıktan daha sonra bu biçimde bir şey yaptım. Sabah geldiğinde onun için de hoş bir sürpriz oldu. daha sonrasında eksik yaptığımızı söylemiş oldu, geri kalanını da kendisi tamamladı. Çok hoş bir ambiyans oldu bizim için, dükkana da farklı bir biçim vermiş olduk. Müşterilerimiz de epey beğendi. Genelde meskende devamlı Yeşilçam sanatkarlarının sinemaları izlenirdi, küçükken de bunları hatırlıyorduk. Kendisinin de bu biçimde bir merakı olduğunu bildiğimiz için hoş bir sürpriz yaptık. Posterleri dükkana astıktan daha sonra hoş reaksiyonlar aldık. Herkes soruyor bunun ismi ne diye bizde keyifli oluyoruz” diye konuştu.