Galatasaray kaptanı Gizem Güreşen’den Giovanni açıklaması

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
AJANSSPOR – HABER

Misli.com Sultanlar Ligi ekiplerinden Galatasaray HDI Sigorta’nın tecrübeli ulusal liberosu ve ekip kaptanı Gizem Güreşen, VakıfBank’tan ayrılmasının niçinini deklare etti.

Giovanni Guidetti ile dert yaşadı

Galatasaray kaptanı Gizem Güreşen, VakıfBank’ta oynarken koçu olan Giovanni Guidetti ile meşakkat yaşadığını lisana getirdi. hem de Türkiye Bayan Ulusal Voleybol Grubu’nun da koçu olan Giovanni Guidetti ile profesyonelliği devam ettiremediklerini açıklayan Güreşen, mesleğiyle ilgili 4Bir4Bir kanalıyla röportaj gerçekleştirdi.

“Bunun üstesinden gelemedik”

VakıfBank’tan niye ayrıldın? sorusuna Gizem ” Her hoş şeyin bir sonu vardır derler ya. Bu da o denli. Giovanni ile sorunlarım vardı. Bunun üstesinden gelemedik. Saha dışı arkadaşlığımız, sahanın ortasında de antrenör oyuncu alakamız vardı. Profesyonelliği devam ettiremedik biz onunla. O yüzden de yollarımız ayrıldı. Beni bu biçimdelar epeyce etkilemişti. O yüzden ben voleybolu bırakmayı da düşündüm. İsviçre’ye gitme niçinimde bunların altından geliyor. Benim canım epeyce acımıştı. Kızgın mısın desen, küs müsünüz desen, hiç o denli bir şey yok” dedi.

Gizem Güreşen, niye 3 numaralı tercih etti?

niçin 3 numaralı formayı tercih ettiği sorulduğunda ise “Ablam voleybol oynarken 3 numara giyiyordu. O voleybolu bıraktı. Ben devam ettim. Aramda bir bağ olsun. O yüzden 3 numara” tabirlerini kullandı.

“Kimse yerini dolduramaz”

Voleybolun efsane isimlerinden Neslihan Demir’e de değinen Güreşen “Hem ön hem geriyi düzenleyebilecek tek bir kişi var. O da libero. Neslihan benim için dünyanın en yeterli oyuncusu hala. Kimse yerini dolduramaz” dedi.

“Hala smaç vurmayı epey seviyorum”

Voleybolda hangi kuralı değiştirmek isterdin sorusuna ise, ” Doğal ki de liberoların smaç vurabilme kuralını değiştirmek isterdim. Ben smaçördüm. Oradan liberoluğa geçtim. Hala smaç vurmayı epeyce seviyorum. Zira benim için smaç deşarj olmak. Liberoların geri atak yapması kuralını getirirdim” biçiminde konuştu.

Gizem Güreşen’in kariyeri

Vakıfbank, Fenerbahçe, Volero Zürih ve Bursa Büyükşehir Belediyespor’da forma giyen, 2017 yılında ise bir daha yuvasına dönen tecrübeli libero Gizem Güreşen; 2 Şampiyonlar Ligi, 1 Dünya Kulüpler Şampiyonluğu, 2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Kupası, 3 Türkiye Muhteşem Kupası, 1 İsviçre Ligi ve 1 İsviçre Kupası kazanmıştı.

1987 doğumlu deneyimli oyuncu, mesleğinde bununla birlikte 2010-11 CEV Şampiyonlar Ligi Final Four “En Güzel Libero”, 2010-11 Bayanlar Voleybol Ligi “En Âlâ Libero”, 2010-11 Bayanlar Voleybol Ligi “En Uygun Karşılayıcı”, 2011 Avrupa Ligi “En Uygun Libero”, 2011 FIVB Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası “En Güzel Libero”, 2012-13 CEV Şampiyonlar Ligi “En Uygun Libero” kişisel mükafatları de bulunuyor.