Günahkar: “Hesaplamaları yapıyorum ama 1 numara olmak için çok zamanım var”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
MADRİD – Uyulması gereken kurallar, kanunlar var. Bir ev çatıdan değil temelden inşa edilir. Jannik Günahkar o bunun farkındadır ve herkes İtalyan tenis tarihine geçecek, yani Güney Tirol'ün dünyada bir numara olacağı gün için hesaplamalar yapıp tarihler belirlerken, o, Sinner, bunun yerine ödemeyi yapar. şimdiki zamana dikkat.

Günahkar, ATP Madrid'de Sonego'ya karşı olası ilk maçına: Skorbord kurası

22 Nisan 2024

Jannik, doğruyu söyle: İtfaiyeci olan kardeşin Mark sana yangınları nasıl söndüreceğini öğretti mi?
“Hahaha hayır. Ya da belki evet. Bilmiyorum. Şaka bir yana: Diyelim ki ben sporu her zaman çok sakin bir şekilde deneyimleyen, sahada eğlendiğim ve eşyalarıma dikkat ettiğim biriyim. Nokta”.

Bunu söylemek kolay: Madrid'den sonra Roma olacak ve Kasım ayında Davis Kupası'ndaki zaferden ve Ocak ayında Avustralya Slam'ini fethettikten sonra ilk kez İtalya'da sahne alacak. Sarılmayı hayal edebiliyor musun? İnsanların sıcaklığı? Kendini kamufle etmesi gerekecek, belki saçını boyaması gerekecek…
“Ama Tanrı aşkına, her şeyi her zamanki gibi yapacağım. Benim için en önemli şey tenis oynamak: Genel olarak başka şeyler için fazla enerji harcamıyorum, o yüzden bu kadar. Etrafımda sevdiğim insanlar var ve beni sevdikleri ve gerçekte kim olduğumu bildikleri.”

Bu sık sık tekrarladığınız bir kavramdır.
“Elbette çünkü pek çok kişi beni sadece televizyondan tanıyor, hepsi bu. Açıkçası İtalya'da çok fazla heyecan olduğunu biliyorum ve bunun güzel ve olumlu bir şey olduğunu düşünüyorum.”

Monte Carlo'daki yarı final sonrasında Tsitsipas ve Sinner'ın selamlaşması

Monte Carlo'daki yarı final sonrasında Tsitsipas ve Sinner'ın selamlaşması

Monte Carlo'daki yarı final sonrasında Tsitsipas ve Sinner'ın selamlaması (hala)

Her şey onun için.
“Hayır, İtalyan tenisini daha da büyütmek ve sahada daha fazla çocuğun olacağı bir konuma getirmek anlamında hareket etmeyi düşünüyorum”.

Ama doğruyu söyleyin: Melbourne'den sonra eve döndüğünüzde aileniz size “ne yaptın, dünya standartlarında biri oldun” mu dedi?
“Elbette bana iltifat ettiler, ama abartmadan: Annem ve babam, sonuçlar ne olursa olsun, gülümsediğimi gördüklerinde ve iyi olduğumu gördüklerinde mutlu oluyorlar. Çünkü biz bildiğimiz ve yapabileceğimiz en iyi şeyleri yapmaya çalışan süper normal bir aileyiz. Bazen çok işe yarıyor, bazen biraz daha az.”

Ve bununla aynı zamanda bilgelik Slam'ını da kazanır.
“Hayır, hadi, tekrar ediyorum, iltifat ettiler ama artık daha da çok iş olduğunu biliyorlar. Çünkü her türlü zorluğa hazırlanmam gerekiyor. İşte biz böyle bir aileyiz.”

Becker: “Sinner'da kendimi genç bir adam olarak görüyorum”. Martina Navratilova: “Jannik inanılmaz”

21 Nisan 2024

Daha pek çok şey olabilir, eklenebilir. Bakın, son soru olacak, bir numaralı soru.
“Puanlar ve sıralama hakkında hiçbir şey bilmediğimi söylersem yalan söylemiş olurum, ancak şu anda bu benim için en önemli şey değil.”

HAYIR? Gerçekten mi?
“Madrid'teyim ve bu turnuvada hiç şansım olmadı. Her zaman mücadele ettim. Nedenini bilmiyorum ama oynamak benim için zor. Ancak bu sefer doğru çözümleri bulursam çok başarılı olabileceğime inanıyorum. Eh, bu sadece bir eğitim meselesi, kendimi mümkün olan en iyi şekilde hazırlama meselesi. Hala üç günümüz var, sonra göreceğiz.”

Yani bunlar onun düşünceleri.
“Hedeflerimi her zaman açıkladım: İtalyanların favori turnuvası olan Roma, ardından Roland Garros ve geçen sefer katılmadığım Olimpiyatlar. Kafamda toprakta çok iyi oynayabileceğimi de biliyorum.”

Hepimiz buna ikna olduk. Ve toprakta iyi performans sergilerken sıralamayla ilgili küçük bir şey de olacaktı…
“Ama kim bilir? Yani benim için biraz daha mücadele ettiğim bu yüzeyde kendimi daha iyi bulmak her şeyden önemli ve sonra…”.

Peki nasıl?
“Eğer hemen başaramazsam, daha iyisini yapabileceğim başka yıllar da olacak. Bulunduğum konumda olmaktan mutluyum ve tekrar ediyorum: Çeşitli sayısal kombinasyonların farkındayım ama şimdilik bunlar beni pek ilgilendirmiyor.”

Bakın, bu sefer Gucci çantasını nereye sakladınız? Herkes bunu istiyor değil mi?
“Ah ah.. Gucci'nin bir parçası olmak bir onurdur, Made in Italy'nin mükemmelliğidir…”

Peki moda stili hakkında ne düşünüyorsunuz? O dünya hakkında ne gibi bir fikrin vardı?
“Fazla değil, çünkü hâlâ pek bir şey anlamadım, gerçi kafamda hep kendime onlardan da bir şeyler öğrenebileceğimi söyledim. Ancak şimdilik etkilendim ve orada olmaktan mutluyum.”

Kısacası hiçbir şey yok; büyük bir tevazu ile yere çakılı kalıyor.
“Sadece kendime karşı dürüst oluyorum ve anı yaşıyorum. Spor bundan ibarettir, evet ve hayır anları. Bunları kabul etmeyi öğrenmeliyiz. Her zaman”.