Günahkar – Struff: 6-3, 6-4 | Jannik Indian Wells'te son 16 turunda

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Jannik Sinner, Indian Wells'te Masters 1000'in 16. turunda Alman Jan Lennard Struff'ı bir saat 14 dakikalık oyunda 6-3 6-4 yendi. Sinner servis kaybetmedi ve karşılaşmayı 27 galibiyetle tamamladı. 22 yaşındaki Güney Tirol şampiyonu için bu, üst üste 17. zafer (2024'te 14): sezonun başından bu yana henüz tek maç kaybetmedi, bu da Avustralya Açık ve Rotterdam turnuvasındaki zaferlerle zenginleşti. Sinner, Struff'a karşı 3 kırılma puanı kabul etti ve iptal etti: İlk toplarının %67'sini servis etti ve ilk servisinde puanların %82'sini elde etti, bu da maçın kontrolünü korumaya yetecek bir skordu.

Sinner'ın dünya 2 numarası olma yolundaki koşusu Indian Wells'ten başlıyor. Kaliforniya'da kutlamanız gerekenler

kaydeden Paolo Rossi

06 Mart 2024

Günahkar, ilk seti yarım saatte kazandı

Sinner ilk seti yarım saat içinde kazanarak dördüncü maçta Alman takımının servisini kırdı. İkinci maçın gidişatı da benzerdi; beşinci oyunda mavi oyuncu ara verdi ve ardından Struff'un olası kontra molasının iki puanını iptal ederek meseleyi 6-4 çözdü.

Jannik: “Memnun oldum”

Sinner, “Performansımdan memnunum” dedi. Zor bir rakibe karşı bu maça doğru şekilde hazırlandık. Baskı altında iyi hizmet ettim ve oldukça iyi yanıt verdim. Bu tür mücadeleleri, onlarla oynamayı ve kazanmayı seviyorum. size yardımcı olacaktır bu beni daha güçlü yapar. Şutlarıma güveniyorum ve bu nedenle çok çalışıyorum, iyi oynamadığım zaman kendimi rahat hissediyorum. Bugün oynasam bile gün bu nedenle olumlu, bakalım nasıl olacak yarından sonraki gün gider” diye bitirdi.

Alcaraz son 16 turunda

Sinner ve arasındaki n.2 maçı Carlos Alcaraz Devam et. Hatta İspanyol, Kanadalıyı iki sette yenerek son 16'ya kalmayı başardı. Felix Auger-Aliassime (sıralamada 31. sıraya geriledi) 6-2 ve 6-3'lük skorlarla. Son şampiyon, son 16 turunda Macar Fabian Marozsan (n.58) ile karşılaşacak.

Paolini yine Kalinskaya'yı yendi

Altın an devam ediyor Yasemin PaoliniIndian Wells'de Rusları mağlup eden Anna Kalinskaya skor 6-3, 3-6, 6-4. Karakteri sayesinde pes etmeyen ve Dubai'de finalde mağlup olan rakibini baskı altına alarak üst üste yedinci zaferini elde eden Toskana için oldukça zorlu bir mücadele. Aynı zamanda ilerler Iga Swiatek: Dünyanın 1 numarası, Avustralya Açık'ta kendisine eşlik eden Çek Linda Noskova'yı yendi. Maçın başında zorluk yaşayan ve ilk sette 4-2 geride kalan Swiatek, 10 maç üst üste kazanarak 6-4 ve 6-0 kazandı.