Indian Wells'te Alcaraz'a karşı alınan yenilginin ardından günahkar: “Fazla tahmin edilebilirdim, neden hata yaptığımı anlamam lazım”

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Bir yıl önce olduğu gibi yine oldu Carlos Alcaraz – ve her zaman yarı finalde – yolunu kapatmak için Jannik Günahkar ile Hint kuyuları. “İstediğim gibi gitmedi ama Indian Wells'te yarı final yine de harika bir sonuç. Carlos harika bir maç çıkardı ama hatayı yapan bendim” dedi Sinner basın toplantısında.

Sinner, Indian Wells'te yarı finalde duruyor. Alcaraz, Medvedev'e karşı üç sette final kazandı

kaydeden Paolo Rossi

16 Mart 2024

Miami'de randevu

Bu yenilgi, İspanyol oyuncuyla karşılaşmadan önce 22 yaşındaki Güney Tirol'ün üst üste 19 galibiyet serisine son verdi. 2024'te yenilmedi. “Biliyorsunuz, bu üzerinde çok fazla düşündüğüm bir şey değil. Seri boyunca pozitif kaldım ve şu anda da pozitifim çünkü zaten mükemmel bir turnuva geçirdim. Şimdi Miami'ye odaklandım.” ikinci Ustalar 1000 20 Mart Çarşamba günü başlayacak sezon.

Günahkar: “Neden hata yaptığımı anlamalıyım”

Bu zafer sayesinde Günahkar'ın şehre olan saldırısını püskürten Alcaraz ATP sıralamasında ikinci sıra “Kazanmayı hak etti ve ona finalde iyi şanslar diliyorum” diyen İtalyan oyuncu daha sonra maçı analiz etti ve “biraz fazla tahmin edilebilir davrandığını” açıkladı. Cahill bana bunun hakkında biraz konuştuk. soyunma odası ve ben de ona katılıyorum. ben de aynı şeyi yapmaya devam ettim ve bu beni zihinsel olarak yıprattı. tenis bir denge sporudur, sert vurursun ama bazen biraz yavaşlaman gerekir. bugün o kadar çok hata yaptım ki haklar. Hatayı yapan benim ve nedenini anlamam gerekiyor. Her halükarda harika bir maç oynadık, gerçekten eğlenceli paylaşımlar oldu.”

Carlos Alcaraz, 20 yaşında

İlk setten sonra düşüş

Günahkar, Alcaraz'ı alkışlıyor (“ona karşı oynamak etkileyici. Sahada çok iyi hareket ediyor ve burada, topun çok zıpladığı yerde, onunla yüzleşmek zor çünkü çok fazla spinli şutlar oynuyor”) ama tekrarlıyor: “İlkinde Sette çok iyi oynadım, sonra rakibimin zor durumda olduğunu görünce sadece sağlam durmaya ve onu hareket ettirmemeye çalıştım. Bu yüzden fazla öngörülebilir hale geldim.”

Indian Wells ve Sinner, Alcaraz'a karşı şemsiye mücadelesini kazandı

kaydeden Paolo Rossi

16 Mart 2024

Üçüncü sette İtalyan oyuncu bacağına dokundu, ardından topu almaya çalışırken düştüğü için bileğini incitti. “Sadece küçük sorunlar. Düşüşten sonra servis yapmak biraz daha zorlaştı ve Carlos elbette işleri daha da zorlaştırdı. Üzerinizde çok fazla baskı kuruyor. Taktiksel olarak birkaç şeyi değiştirdi, bunları analiz etmem gerekecek.” gelecek için. Ve 'Bu, tenisin olumlu yönüdür.”