Indian Wells'te Djokovic'i yenen İtalyan Luca Nardi

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Bir zamanlar Scavolini'ye deli olan şehir Pesaro'da Carlton Myersveya yüz yüzme stili için Pippo MagniniŞimdi Indian Wells'te dünya bir numarası Novak Djokovic'i yenmeyi başaran 2003 doğumlu tenisçi Luca Nardi'yi alt üst edecekler. Tost esas olarak Manzoni aracılığıyla, Luca'nın babası Doktor Dario'nun noter ofisinde yapılacak. Gerçek bir Napolili, sutopu oyuncusu ve tabii ki gerçek bir Napolili hayranı (tabii ki bunu oğluna da aktardı).

Nardi, Indian Wells'te Djokovic'i yendi: “Bir mucize gerçekleştirdim”

12 Mart 2024

Nardi ve Sinner'la eğitim

Luca Nardi'yi birkaç yıldır, sahneye çıktıklarından beri tanıyoruz. Jannik Sinner ve Lorenzo Musetti. Ancak ne yazık ki bazı sakatlıklar ve beklenildiği gibi gitmeyen bazı büyüme adımları nedeniyle Nardi biraz geride kaldı ve az önce bahsettiğimiz başarıların da altında ezildi. Jannik'in koçu Simone Vagnozzi'nin Marche bölgesinden olması sayesinde Sinner ile mükemmel bir ilişkimiz var. İkisi birden fazla kez birlikte antrenman yaptı. Nardi'nin bir sorunu olmasaydı aynı durum geçen kış Tenerife'de de yaşanacaktı.

Jannik'i tebrik ederim

“Jannik'e yaptıklarından dolayı hayranım. Onunla birçok kez pratik yapma şansım oldu. Her zaman ondan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum çünkü o çok iyi bir adam, çalışkan bir insan ve İtalya için yaptığı şey de ülkemiz için, İtalya'da tenis için çok güzel, çünkü artık tenis de giderek daha popüler hale geliyor. Yani bu çok güzel bir şey. Umarım ona katılabilirim. Onun sonuçlarıyla değil ama biliyorsunuz, katılamazsınız' asla bilemeyeceğim.”

Djokovic posterleri

Luca çok nazik ve sakin bir çocuk. Yani zamanların farklı olması gerekiyordu. İlk sözleri arasında: “Bu noktadan sonra odamda bulunan Djokovic posterlerini artık kaldırmayacağım.” Dünyanın bir numarası Djokovic'i yenmek hala tarif edilemez. Ve Sırplar için İtalya bir lanet olmaya başlıyor, Sinner'a iki kez yenildikten sonra işte bu sansasyonel tökezleme. Özellikle gece kuşu olup maçı izleyenler için: aynada iki oyuncu gibi görünüyorlardı, büyük olanı yenik düşmüştü. Djokovic bu yenilgiden oldukça zayıflamış ve görünüşe göre yaşlanmış olarak çıkıyor. Sahada ona yenildiler. İnanılmaz. Boş bir geçit mi, yoksa başka bir şey mi, daha sonra göreceğiz.

Bu arada Nardi için dönüm noktasıdır. O seçtiğinden beri Giorgio Galimberti ve Akademisi sıralamaları iyileştiriyor. “Maçtan önce antrenörümle konuştum ve 'Biliyorsun 6-1, 6-1'i kaybetmek istemiyorum' dedim, maç sonunda antrenörlerim bana herkesin beni desteklediğini söyledi. Yani inanılmaz. Gelmiş geçmiş en iyi oyuncu olan Djokovic'e karşı. Bu yüzden bu anı saklayacağımı düşünüyorum. Benim için, evet, hayatımın geri kalanında, evet, kesinlikle.”

Sıralama

Bu zaferle nihayet ilk 100 tabusunu yıktı. Bir süredir aradığı hedef bu. Neredeyse n. şimdi 95. Her ne olursa olsun, ana kuraya katılmak için Indian Wells'te olduğu ve başarılı olamadığı göz önüne alındığında, bu onun hayatının en güzel günüydü. Hatta üçüncü şanslı kaybeden olarak yarışa girdi ve üç kez kaçması sayesinde bu küçük mucizeyi başardı. Kadere gelince.