İslam’ı seçince ailemiz terk etti

odakulebuda

New member
İslam’ı seçince ailemiz terk etti Nüfusunun büyük bir çoğunluğu Hindu olan Nepal’de, İslam’ı seçen Müslümanlar aileleri tarafınca bile ayrımcılığa uğruyor. Onlardan biri, 28 yaşında İslam’ı seçtikten daha sonra kimsesiz kalan Abbas Çavdari (43). Babası Hindu bir önder olan Çavdari, Müslüman olduğunu anlattığında ailesi bu durumu kabul etmiyor. O da Katmandu’daki Müslümanların yanına gitmeye karar veriyor. Çavdari, “Biratnagar’da oturuyorduk ve ailemin bana uyguladığı baskıdan dolayı Katmandu’da bulunan Müslümanların yanına gittim. Birkaç gün sokakta kaldım, dağların içinde ormanda yürüyerek yalın ayak Katmanduya ulaşmaya çalıştım. Aşikâr bir yere geldikten daha sonra otobüse bindim. Orada bana fazlaca güzel davrandılar. Belirli bir süre beni meskenlerinde konuk ettiler. 6 ay kadar Müslümanların yanında kaldıktan daha sonra Hindistan’a okumaya ve çalışmaya gittim. Elhamdulillah Hindistan dönüşü ailem beni kabullenmeye başladı.” dedi.

MÜSLÜMAN OLUNCA EŞİM TERK ETTİ

Nara Abdullah

Nura Abdullah, (43), “Hinduizm’de biroldukça ilah var, bu durum beni epey huzursuz ediyordu. Müslümanların sadece Allah’a ibadet etmeleri fazlaca dikkatimi çekiyordu. Müslüman insanlara sorular sorarak Elhamdulillah kabul ettim. Eski eşim Hindu. Benim Müslüman olmamı istemedi ve beni terk etti. Şu an kızımla birlikte Müslüman olan bayanlarla birlikte yaşamaya başladım. Eski eşim de benim kaldığım yerdeki ağabeylerden İslam’ı öğrendi ve Müslüman oldu. Rabb’ime hamd olsun bizi İslam’la şereflendirdiği için, yaşadığımız her zorluğun bir mükafatı var.” diye konuştu.

NAMAZ KILANLARDAN ETKİLENDİM

Tara Ray

73 yaşındaki Tara Ray ise “35 sene evvel Müslüman oldum. Beni İslam’a yaklaştıran şey, namaz kılan insanlardı. O denli hoş ibadet ediyorlardı ki… Sırf tek olan Allah’a ibadet ediyorlardı. İslam’ı kabul ettikten daha sonra hayatım hoşluklarla doldu. 4 kız, 1 erkek çocuğum var. Eşim 18 sene evvel vefat etti, oğlum benimle görüşmek istemediği için ben de Müslüman kardeşlerime yemek yapıyorum. Onlar da benim üzere yalnız kalmışlar, Müslüman oldukları için dışlanmışlar. Ortamızda o kadar hoş bir bağ var ki, hepsi bana ‘Anne’ diye sesleniyor. Kimi aileleri kimi eşleri tarafınca Müslüman oldukları için istenmiyor. Onların annesi olabilmek beni epeyce keyifli ediyor.” dedi.