Lila Group’un ‘Gün Gelecek Platformu’ndan Aile Şirketlerine Kurumsallaşma Eğitimi

Ryan

Global Mod
Global Mod
Lila Group’un ‘Gün Gelecek Platformu’ndan Aile Şirketlerine Kurumsallaşma Eğitimi
Türkiye’nin önde gelen hijyenik paklık kâğıdı üreticisi Lila Group’un, Türkiye Aile İşletmeleri Derneği (TAİDER) katkıları ile hayata geçirdiği ‘Gün Gelecek Platformu’ aile şirketlerinin sürdürülebilirliği için eğitim programlarına başladı. Birinci eğitimin konusu ise Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Gelecek Kuşaklara Periyot Yolculuğu’ oldu.

Türkiye’deki mahallî market zincirlerinin sürdürülebilirliğini sağlamak hedefiyle Lila Group’un TAİDER işbirliği ile hayata geçirdiği ‘Gün Gelecek Platformu’, ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Gelecek Kuşaklara Zaman Yolculuğu’ eğitimini 25 Haziran’da gerçekleştirdi. Mahallî zincir marketlerin birinci ve ikinci jenerasyon temsilcilerinin katıldığı eğitim, uzun senelerdan bu yana Türkiye’nin saygın kuruluşlarında İcra Heyeti Üyesi ve İdare Konseyi Üyesi olarak nazaranv alan, idare şuralarına danışmanlık yapan Mustafa Doğrusoy tarafınca verildi.

Mevzu ile ilgili olarak Lila Group CEO’su Alp Öğücü şöyleki konuştu: 2019 yılında başlatmış olduğumız Gün Gelecek Platformu ile pandemi öncesinde Arzum İdare Heyeti Lideri Murat Kolbaşı ve uzun mühlet Koç Holding bünyesinde bir hayli farklı sorumlulukları üstlenmiş olan Cengiz Solakoğlu üzere fazlaca değerli isimleri ağırladık. Katılımcılarımızla birlikte kendilerinin aile şirketlerine dair deneyimlerinden istifade etme talihi bulduk. Bu eğitim programımızı ise aslında 2020 yılı mart ayı için planlamıştık ancak pandeminin birinci günlerine denk gelmesi sebebiyle bir epeyce aktiflik üzere biz de ertelemek zorunda kaldık. Ne memnun ki artık olağanlaşma sürecine geçtik ve ertelenen, özlediğimiz etkinliklerimizi de sırasıyla hayata geçiriyoruz. Bilindiği üzere aile şirketleri ülkemiz iktisadında değerli bir hisseye sahip. bu biçimde olunca da sürdürülebilirlikleri toplumsal refah için de değer arz ediyor. Aile şirketlerinin kurumsallaşmaları sürdürülebilirliklerini sağlamak için şayet olmazsa olmaz koşullardan biri. Biz de misal süreçleri geçmişte deneyimlemiş bir Küme olarak paydaşlarımızın kurumsallaşma süreçlerine yani sürdürülebilirliklerine katkı sağlamayı istek ettik. Gün Gelecek Platformu ile kendilerini farklı aile şirketlerinin deneyimleri ve çeşitli eğitim programlarıyla buluşturuyoruz. Bu sebeple birinci eğitim mevzumuzu ‘Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma ve Gelecek Jenerasyonlara Bölüm Yolculuğu’ olarak belirledik ve iştirakçilerimizden son derece olumlu geri dönüşler aldık. Önümüzdeki günlerde “Gün Gelecek Platformu” etkinliklerimiz farklı aile şirketlerinin deneyimlerini dinleyeceğimiz değerli konuklarımızla ve eğitim programlarımızla tüm süratiyle devam edecek.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

ALINTIDIR