Madrid ATP 2024'te Sinner – Sonego, bugünkü canlı sonuç

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Rafa Nadal: “Çok sevildim, veda etmeden önce tekrar denemek istiyorum”

Bir gün söylediklerini hatırlayacağız Rafael Nadal'ın Görüşü14 kez Roland Garros'u kazanan tenisçi, “Onu Bois de Boulogne'da yürürken görseniz bile her zaman favori olarak görmeniz gereken adam” (Paolo Lorenzi dixit), daha sonra Roger Federer'e karşı kıyasıya mücadele etmişti. Novak Djokovic sahneye girdikten sonra onun düşüşünü fark edip ona doğru giderek onu kucakladı, kabul etti ve hatta onu yönetmeye çalıştı. Madrid'de evindeki Masters 1000'de ilk maçına çıkmasının arifesinde (bugün 2007'den bir çocuk olan Darwin Blanch'a karşı), Manacorlu solak adamın samimiyeti İspanyolların beklentilerini dondurdu. Ve kariyerine damga vuran amcası Toni, şanlı yeğeninin şimdiden spordan uzak olmayan yeni bir hayat düşündüğünü, belki de kurduğu Akademi'den yeniden başlayacağını itiraf etti (“O an herkes için geldi, biz kazandık) Elbiselerimizi yırtma, drama yaratmayacağız, yirmi iki yıl sonra ayrılmak seni kötü hissettirse bile.”

Rafa, bize gerçekte nasıl olduğunu anlatabilir misin?

“Bana kalsaydı oynamazdım, %100 değilim ve son birkaç antrenman seansında olumlu duygular hissetmedim.”

PAOLO ROSSI'NİN RÖPORTAJINI OKUYUN