Marmaris, Datça ve Bodrum’da karne heyecanı yaşandı

ffalivvv

New member
HİSARCIK, KÜTAHYA (AA) – Muğla’nın ilçelerinde öğrenciler, merasimlerle karnelerini alma sevinci yaşadı.

Marmaris ilçesinde 83 özel ve resmi eğitim kurumunda, 14 bin 890 öğrenci karne sevinci yaşadı. Öğrencilerle bir arada bin 251 öğretmende tatile girecek.

Marmaris İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Sibel Kısa öğrenci, öğretmen ve velilere bildiri yayımladı.

Kısa bildirisinde, öğrencilerin tatilde test çözmelerinin yanı sıra kendilerine vakit ayırmalarını ve dinlenmelerini tavsiye etti.

Datça‘da 2 bin 987 öğrenci ve 234 öğretmen tatil sevinci yaşadı.

Sömestr tatili nedeniyle, Reşadiye İlk/Ortaokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. 2021-2022 Eğitim Öğretim yılı 1. devir kapanış törenine İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Şube Müdürü Erdoğan Başar, Reşadiye Okul Müdürü Hasan Tamcan, yöneticiler, öğretmenler, öğrenci ve öğrenci velileri katıldı.

İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Günün mana ve önemini belirten konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 1. dönemini tamamlayarak tatile giren ve karne heyecanını yaşayan geleceğimizin ışığı ve biricik umudumuz sevgili öğrencilerimizi, onları bilimin, aklın ve insanlığın ışığıyla donatan kıymetli öğretmenlerimizi, destek, ilgi ve en önemlisi sevgiyle üzerine titreyerek pırıl pırıl çocuklar yetiştiren sevgili ailelerimizi kutluyorum. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde etkili bir iş birliği ve koordineli çalışmaların devam edeceğine inancımla hoş bir tatil geçirmenizi diliyorum. ?Okullarımız 7 Şubat’ta sizler için hazır olacaktır. Kovid-19 tedbirlerine uyarak sağlığınızı korumayı unutmayın.”

Bodrum ilçesinde de ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim nazarann 107 okulda 30 bin 90 öğrenci karne sevinci yaşadı.

AA / Ali Ballı – Son Dakika Haberleri

Marmaris, Hisarcık, Bodrum, Datça, Şimdiki, Haber