Resmi Gazete başlıkları

odakulebuda

New member
Resmi Gazete başlıkları YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI

CUMHURBAŞKANI KARARLARI

–– Ekli Liste ile Haritalarda Kamulaştırma ayrıntıları ve Güzergâhları Gösterilen Güç Nakil Çizgilerinin Üretimi Gayesiyle Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5492)

–– “154 kV (Babaeski TM-Hamitabat TM EİH) Brş.N.-DDY Alpullu TM Güç İletim Sınırı Projesi” Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5493)

–– Bolu İli, Gerede İlçesi, Demirciler Mahallesi Sonları İçerisinde Yer Alan ve Yapılan Çalışmalar kararında Faal Fay Sınırı ve Etrafındaki Tampon Bölgede Kaldığı Tespit Edilen, Ekli Listede Kamulaştırma ayrıntıları Gösterilen 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamındaki Kimi Taşınmazların Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5494)

–– “154 kV İntepe Res Brş.N.-Çanakkale TM-Lapseki TM Brş.N. Güç İletim Çizgisi Projesi” Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5495)

–– “154 kV Çanakkale Brş.N.-Lapseki Güç İletim Çizgisi Projesi” Kapsamında Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5496)

–– “154 kV (Büyükkarıştıran TM-Çerkezköy TM) Brş.N.-DDY Karamehmet TM Güç İletim Çizgisi Projesi” Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca İvedi Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5497)

–– Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Dokuzçeltik Mahallesi Sonları İçerisinde Yer Alan Birtakım Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesine Ait Karar (Karar Sayısı: 5498)

–– Erzurum İli, Yakutiye ve Palandöken İlçeleri Sonları İçerisinde Bulunan Kimi Alanların Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı İlan Edilmesine Ait Karar (Karar Sayısı: 5499)

–– Güneysu-Başköy Vilayet Yolu Projesi Kapsamında Birtakım Taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılmasına Ait Karar (Karar Sayısı: 5500)

–– Hatay İli, Antakya İlçesi, Emek ve Aksaray Mahalleri Sonları İçerisinde Yer Alan ve 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun Kapsamındaki Ekli Listede Belirtilen Özel Mülkiyete Husus Taşınmazların, Üzerlerindeki Yapılarla birlikte, Afet Riskinin Bertarafı, Sağlıklı ve İnançlı Hayat Alanlarının Oluşturulabilmesi Emeliyle Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5501)

–– “380 kV Kalkandere-Köse Güç İletim Sınırı Projesi” Kapsamında Birtakım Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5502)

–– “154 kV Köprübaşı HES-Devrek Güç İletim Çizgisi Projesi” Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Tez Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5503)

–– “154 kV Devrek-Zonguldak-2 Güç İletim Sınırı Projesi” Kapsamında Kimi Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafınca Çabuk Kamulaştırılması Hakkında Karar (Karar Sayısı: 5504)

YÖNETMELİKLER

–– Arı Kolonilerinin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınması Hakkında Yönetmelik

–– Kedi, Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

–– Devlet Materyal Ofisi Genel Müdürlüğü Disiplin Amirleri Yönetmeliği

–– Sigortacılıkta Tahkime Ait Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik

BİLDİRİM

–– Posta ve Süratli Kargo Yoluyla Taşınan Eşyanın Gümrük Süreçlerine Ait Bildiri (Seri No: 1)

ŞURA KARARLARI

–– Güç Piyasası Düzenleme Heyetinin 21/04/2022 tarihindeki ve 10940 Sayılı sonucu

–– Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Heyetinin 21/04/2022 tarihindeki ve 10164, 10165 Sayılı Kararları

YARGI KISMI

ANAYASA MAHKEMESİ KARARLARI

–– Anayasa Mahkemesinin 2/2/2022 tarihindeki ve 2018/8030 Müracaat Numaralı sonucu

–– Anayasa Mahkemesinin 15/3/2022 tarihindeki ve 2018/33702 Müracaat Numaralı sonucu

DANIŞTAY KARARI

–– Danıştay Onikinci Dairesine İlişkin Karar

İLÂN KISMI

a – Yargı İlânları

b – Artırma, Eksiltme ve İhale İlânları

c – Çeşitli İlânlar

– T.C. Merkez Bankasınca Belirlenen Döviz Kurları ve Devlet İç Borçlanma Senetlerinin Günlük Pahaları

Hibya Haber Ajansı