Sinner, Indian Wells'te Shelton'ı yendi ve çeyrek finale yükseldi

onurnisan

New member
Web sitesi
www.nisannakliyat.net
Çeyrek final görevi de tamamlandı. Luca Nardi'nin Novak Djokovic'e karşı kazandığı zaferin ertesi günü, Jannik Günahkar sahne, Amerika'nın vaadini aşarak Indian Wells'deki Masters 1000'de devam ediyor, Ben Shelton21 yaşında, güçlü solak ve yaratıcı uçuş oyuncusu, McEnroe'nun modern evrimi (saygıyla). Bir saat otuz sekiz dakikalık oyun sonunda mavililerin skoru 7-6(4), 6-1. Tam olarak İtalyan gecesinde saat 3.50'de. Bu, Jannik'in, Macar Marozsan'ı iki sette mağlup eden (çiftler 6-3) dünyanın 2 numarası (Jannik 3) İspanyol Alcaraz'a cevabıydı.

Günahkar, üst üste 18. zafer

Bu onun üst üste on sekizinci zaferi (2024'te 15'inci), giderek rekor kıran bir seri (kendini geliştirmeye devam ediyor), her zaman mavilerin elinde olan bir maç, ancak – muhtemelen rüzgardan rahatsız olan – bir anlık kararsızlık, birkaç kaçırılan şut, bazı yanlış taktiksel tercihler ve Shelton'ı tekrar oyuna dahil etti. Şöyle ki: İlk sette Sinner 5-3 öndeydi ve daha sonra (Amerikalı oyuncuya yardımcı olan bant sayesinde) belirlenen noktaya ulaşamadı, o kadar ki daha sonra eşitlik bozmada geri çekilmek zorunda kaldı. Ve burada da 4-1'de her şeyi yeniden düzene koymadan önce bir an durakladı.

Sinner ve Shelton arasındaki maçın sonundaki selamlaşma

Sinner ile Shelton arasındaki maçın sonundaki selamlaşma

Tekrarlıyoruz, mavilerin tamamen kontrolü elinde tuttuğu ilk seti elde eden ikinci setin hiçbir geçmişi yoktu: Güney Tirollü oyuncu, yıldız oyuncunun son çaresiz girişimlerine rağmen hemen Shelton'ı kırdı ve maçın sonuna doğru uçtu. çivili çocuk ve çizgili.

Djokovic, senin sorunun ne? Sinner'ın yenilgisinden Nardi'nin nakavtına kadar, bir numaranın azalan öyküsü

kaydeden Paolo Rossi

12 Mart 2024

Lehecka çeyrek finalde

Sonuç: Günahkar üstünlüğünün bir kanıtını daha ortaya koydu ancak mükemmellik arzusunun bilincinde olduğundan, bu eşleşmeyi görülen küçük anormallikleri düzeltmek için kullanacaktır. Yarından sonra bir sonraki rakip şu olacak: Jiri Lehecka, Çek Cumhuriyeti, dünya tenisinin bir diğer yeni ismi, son 16 turunda Yunan Stefanos Tsitsipas'ı 6-2 6-4 yendi. Bu onların ilk seferi olacak ve çelişkili bir şekilde bu Jannik için tehlike oluşturabilir. Nardi/Djokovic vakası bu tezi doğruluyor.

Günahkar: “Her gün kendime nasıl gelişebileceğimi soruyorum”

Sinner, “Bugün bile sahaya çıkmadan önce Cahill'le konuştuk, maçı hazırladık ama nasıl daha iyi bir oyuncu olabilirim diye kendimize sorduk. Bugün kazanıp geçen yılki gibi oynarsam mutlu değilim” dedi. konferans basını. Fiziksel olarak çok gelişiyorsunuz, spor salonunda çok çalışıyorsunuz, güçleniyorsunuz ve daha uzun süre daha hızlı hizmet edebiliyorsunuz. Hala 22 yaşındayım, 23 olacağım (Ağustos'ta) ve umarım sağlam bir atış haline gelene kadar servisimi geliştirebilirim. Yavaş yavaş oraya vardığımı hissediyorum. Bu sadece hız meselesi değil, aynı zamanda nasıl servis atılacağını, vücuda şut mu atılacağını, tekme mi yoksa dilim mi oynanacağını seçebilme meselesi. Ancak bu noktaya ulaşmak için neyin en iyi sonucu verdiğini anlamalısınız. Geçen sene sezonun ortasında servis hareketini değiştirdim, bunun arkasında çok iş var. Bugün ikinciye daha iyi hizmet ettim, özellikle önemli noktalarda. Ayrıca önemli anlara zihinsel olarak iyi tepki verdim. İlk sette bir ayar noktam vardı ve o kaseti aldı. 4-1'lik eşitlik bozmalarda kendimi 4-4'te buluyorum ama bunlar hoşuma giden anlar: sahada işler pek iyi gitmese bile mutlu olmak zorundasınız.”

Berrettini zaferle döndü

Bu arada Phoenix'ten bir güzel haber daha geliyor: Matteo Berrettini, altı ay aradan sonra yeniden sahalara dönüyor. Oyunu oynadı, bitirdi ve hatta kazandı. İlk turdu Meydan Okuyanlar Arizona'da oynanan karşılaşmada Romalı tenisçi, Fransız Hugo Gaston'a karşı geri dönüşte 3-6, 6-3, 6-1'lik setlerle galip geldi. Berrettini ilk sette çok faul aldı (hatta tahmin edilebilirdi), bu da onun pasını silkip önlem alması biraz zaman aldı: dolayısıyla mükemmel bir geri dönüş testi. Şimdi Cazaux ve Walton arasındaki mücadelenin galibi bekleniyor. “Çok mutluyum, dedi, sanki son maçın üzerinden on yıl geçmiş gibi. Maçtan önce şöyle düşündüm: İlk turda kaybetsem bile, tekrar oynamaya devam etmekten mutlu olurum. Kazandım, bu yüzden iki kez mutluyum.”