Son dakika haberi… Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu grubu, görme engelli çocuklar için sahneye çıktı

Pinar

Global Mod
Global Mod
ŞANLIURFA (AA) – Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatrosu grubu, toplumsal sorumluluk projesi kapsamında özel olarak hazırladıkları betimlemeli tiyatro oyunuyla, görme engelli öğrencilerin gönüllerine dokundu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını niçiniyle kültürel ve sanatsal faaliyetlerine orta veren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlgiler Daire Başkanlığı bünyesinde yer alan Kent Tiyatrosu, bu hafta seyircileriyle buluşmalarının akabinde toplumsal sorumluluk projelerine de başladı.

Kent Tiyatrosu takımı, bu kapsamda hazırladıkları betimlemeli “Keloğlan ve sevinçli eşeği” oyununu Haliliye Görme Engelliler Birinci ve Ortaokulunda tahsil nazarann öğrenciler için sahneledi. Betimlemeli okuma tiyatrosu, öğrenciler tarafınca beğeniyle takip edildi.

Kent Tiyatrosu Genel Sanat Direktörü Hasan Ocakoğlu, AA muhabirine, takım olarak toplumsal sorumluluk projelerine ehemmiyet verdiklerini ve toplumun her bölümünü tiyatroyla buluşturmak ismine çalışmalar gerçekleştirdiklerini söylemiş oldu.

Sergiledikleri her oyunun kendileri için değerli olduğu aktaran Ocakoğlu, “Bugün de Haliliye Görme Engelliler Birinci ve Ortaokulundaki kardeşlerimizle betimlemeli okuma tiyatrosu yaptık. bu biçimde bir atmosferde kardeşlerimizle bir ortada olmak bize inanılmaz huzur ve memnunluk veriyor. Çok hoş vakit geçirdik kardeşlerimizle fazlaca eğlenceli hoş bir program oldu. İnşallah bundan daha sonraki süreçlerde de bu programlarımız devam edecek. Bu programlara katılmamızda takviyelerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Lideri Zeynel Abidin Beyazgül’e ile Basın ve Halkla Alakalar Daire Başkanlığındaki arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Biz buradaki hocalarımızla görüştük, artık bir çocuk oyunu hazırlayacağız ve buradaki kardeşlerimizle en kısa vakitte onu da sahneleyeceğiz.” dedi.

“Gözlerimi kapattım hayal ettim”

Görme engelli 15 yaşındaki Elif Demir tiyatroyu fazlaca sevdiğini ve oyunu beğeniyle takip ettiğini söylemiş oldu.

Tiyatro grubuna teşekkür eden Demir, “Oyun yardımıyla sıradan bir memnun olduk ve oldukçata güldük. Onlara epeyce teşekkür ederim düzgün ki gelmişler. Benim tiyatroya ilgim evvelden de vardı fakat artık daha da fazla ilgim arttı. Oyun sırasında gözlerimi kapattım, hayal ettim oradaymışım üzere nitekim epeyce hoştu.” diye konuştu.

Görme engelli 13 yaşındaki Ömer Aslan da oyunu fazlaca beğendiğini belirterek “Oyun fazlaca hoştu epey keyifli oldum, oyun hayli komikti lakin hırsızlık yapmak makus bir alışkanlıktır. Ben bir orta tiyatro yapmıştım tekrar yapmak isterim.” dedi.

AA / Eşber Ayaydın – Son Dakika Haberleri