Ünlü Fotoğrafçı Burak Yıldırım: “Turistlerin yeni gözdesi vinçte salıncak’

Pinar

Global Mod
Global Mod
Ünlü Fotoğrafçı Burak Yıldırım : “Turistlerin yeni gözdesi vinçte salıncak’

NEVŞEHİR – Mistik havanın ağır olarak teneffüs edildiği Kapadokya Bölgesinde turistlerin yeni gözdesi ‘Vinçte Salıncak’ oldu.

Kapadokya’da, fotoğraf çektirmek isteyen Ünlü Fenomenlerin ‘Vinçte Salıncak’ akımına her geçen gün ilgi artıyor. Sabahın erken saatlerinde, gün doğumuna yahut akşam saatlerinde gün batımına karşı vinçte kurulan salıncağa binen fenomenler, Ünlü Fotoğrafçı Burak Yıldırım‘ın objektiflerine poz veriyor. Fenomenler farklı kıyafetler ile Kapadokya’nın beğenilen yerlerin da çektirdikleri fotoğraf ve görüntüleri da toplumsal medya hesaplarından takipçileri ile paylaşıyor. Ünlü fenomenlerden Aleyna Dalveren ve Nez Demir de bu akıma kapılan ünlülerden. Kapadokya bölgesinde Vince kurulan salıncak üzerinde poz veren Aleyna Dalveren; “Çok keyifli. Görüntü aslına bakarsan harika. Çok da korkuyordum lakin alıştım şu an çok yeterliyim. Natürel ki bilhassa Burak Yıldırım Kapadokya’nın en âlâ fotoğrafçılarından birisi. Her geldiğimde onunla çalışıyorum, artık de olduğu üzere. Kaygı, heyecan, epeyce hoş fotoğraflar çıkacağı ortasında memnunum hem de” biçiminde konuştu. Aleyna Dalveren çabucak sonrasında takipçileri için Salıncakta kısa bir de türkü söylemiş oldu.

Son günlerin yeni akımı haline gelen vinçte salıncak ile tanınan ve Kapadokya Bölgesinin Ünlü Fotoğrafçılarından Burak Yıldırım da yaptığı açıklamada; “Kapadokya’da balonların içinde uçuyormuş üzere görünmek için sabah gün doğumu saatlerinde salıncak çekimleri yapıyoruz. Bunun ortasında bu biçimde bir imkan olmadığı ve hazır bir yer olmadığı için vinç kiralıyoruz. Vinç bilhassa bizim için geliyor ve salıncağı kuruyoruz. Çok talep oluyor. Dünya’nın her yerinden beşerler bu salıncaklar için geliyor. Salıncaklar ile birlikte uzun renkli elbiseler ve farklı konseptlerimiz var. Onlarla çekim yapıyoruz. Kimileri bu salıncakları hazır olduğunu zannediyor ancak Kapadokya’da o denli bir imkan yok. Salıncaklar hazır olarak yüksek bir yere kurulamaz. O yüzden herkese özel olarak bir vinç geliyor. Onların vinçle çekimlerini yapıyoruz” formunda konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Asım Çapacı – Kültür Sanat