Umut Kervanı, umut dağıtmaya devam ediyor

odakulebuda

New member
Umut Kervanı, umut dağıtmaya devam ediyor 20.04.2022 – ADIYAMAN – HİBYA -Umut Kervanı, ramazan ayında da gereksinim sahiplerinin umudu olmaya devam etti. Adıyaman’ın Kahta ilçesinde yaptığı hayır hizmetleri ile varlıklı ve yoksul içinde köprü olan Umut Kervanı, ramazan ayında da muhtaçlık sahipleri unutmadı.

Yardım çalışmaları kapsamında, Umut Kervanı gönüllüleri tarafınca daha öncesinden tespit edilen muhtaçlık sahibi yüzlerce aileye besin yardımında bulunuldu. Gayelerinin gereksinim sahibi ailelerin mağduriyetini gidermek olduğunu belirten Umut Kervanı Kahta Temsilcisi Mehmet Sivil, kendilerine ulaşılması için hayırseverlere davette bulundu.

Hayırsever ile gereksinim sahibi aileler içinde köprü nazaranvi kurmaya devam edeceklerini belirten Sivil,” “Bizler İslam’ın kardeşlik temellerini ve insanlığa bakış açısını toplumun her katmanına yaymak ve bu bağlamda muhtaçlık sahibi herkesin elinden tutmak istiyoruz. “ dedi.

Kahta Umut Kervanı Vakfı olarak her ay tertipli olarak yardım ettikleri aileler olduğu üzere dönemsel yardım yaptıkları ailelerin de olduğunu belirten Mehmet Sivil, ”İlçemizde tespit ettiğimiz gereksinim sahibi 600 ile var. Bunların içerisinde 25 yetim ailesi bulunuyor. Yetimlerimiz konusunda çalışmalarımızı ilçemizde faaliyet yürüten Yetimler Vakfı ile koordineli olarak yürütüyoruz. Tabi Vakıf olarak yardımlar noktasında bu 600 sayının tamamına ulaşamıyoruz. Lakin 300’üne ulaşabiliyoruz. 600 aileyi 1-2-3 biçiminde kategorilendirdik. Bizim yardımda bulunduklarımız 1.derece muhtaçlık sahibi insanlarımızdır. Bu ramazanda hayırseverlerimizin verdiği 1000 TL’lik nakdi, besin ve et yardımlarını gereksinim sahiplerimize ulaştırıyoruz. Yardımlarımız devam etmekte. Muhtaçlık sahiplerine ulaşmak isteyenler bizlere ulaşabilirler ” halinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı